A 70 éves a forint vándorkiállítás ötödik állomása nyílt meg április 10-én Kecskeméten, a Pallasz Athéné Egyetemen. A jubileumi Forint Emlékév alkalmából megrendezésre kerülő tárlatot ünnepélyes keretek között nyitották meg. A tárlaton a magyar pénzek története mellett a kecskeméti Katona József Múzeum gyűjteményéből származó helyi vonatkozású numizmatikai dokumentumokkal és emlékérmekkel is megismerkedhetnek a látogatók.

A 70 éves a forint vándorkiállítás ötödik állomása nyílt meg április 10-én, a kecskeméti Pallasz Athéné Egyetemen. A jubileumi Forint Emlékév alkalmából megrendezésre kerülő tárlatot ünnepélyes keretek között dr. Ferkelt Balázs, az MNB Oktatásfejlesztési és továbbképzési főosztályának vezetője nyitotta meg.

A 70 éves a forint kiállítás 2016. augusztus 1-jén nyílt meg a nagyközönség számára a Budapesti Corvinus Egyetemen. A nagy sikerre való tekintettel a tárlatot 2017. júniusig országszerte még öt városban bemutatják, a kiállítás második állomása Miskolc volt, a Miskolci Egyetem, a harmadik állomása Eger, az Eszterházy Károly Egyetem, a negyedik állomása Debrecen, a Debreceni Egyetem, az ötödik állomása pedig Kecskemét, ahol a Pallasz Athéné Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar (6000 Kecskemét, Izsáki út 10.) Deák termében 2017. május 14-ig tekinthető meg a kiállítás minden hétköznap reggel 8 és este 6 óra között. A Budapesten rendezett és a Miskolcon a DIPA Diósgyőri Papírgyár ZRt. jóvoltából a papírpénzek alapanyagainak gyártási technológiájával, fázistermékeivel kiegészült tárlat Kecskeméten helyi vonatkozásokkal is bővült, így a látogatók a kecskeméti Katona József Múzeum gyűjteményéből származó helyi vonatkozású numizmatikai dokumentumokkal és emlékérmekkel is megismerkedhetnek. A „Hírös város” gazdag kulturális múltja az éremanyagban is tükröződik, így a helyi dalos- és sportkörök, ipari kiállítások, Hírös napok története is megelevenedik a látogatók előtt, amellett, hogy a város legjelesebb épületei, nevezetességei köszönnek vissza a művészi kivitelű érmeken, amelyek egy része a helyi éremgyűjtő csoport kiadása.

A rendezvény az MNB, a kecskeméti Pallasz Athéné Egyetem és a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány együttműködésének eredményeképpen valósul meg. Az MNB és leányvállalatai duális képzés keretében összesen az Egyetem 32 hallgatójának biztosítanak duális szakmai gyakorlati helyet, valamint az MNB új Kiválósági ösztöndíjprogramja keretében is támogatja a Pallasz Athéné Egyetemen folyó közgazdászképzést, a 2016/2017. tanévben az Egyetem 3 nappali munkarendű hallgatója részesül havi 30.000 Ft összegű ösztöndíjban.