Budapest, 2018. február 6. – A tavalyi siker nyomán az MNB több hazai vezető felsőoktatási intézménnyel közösen idén is meghirdeti „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” címmel a pénzügyi kultúra és tudatosság fejlesztését célzó hallgatói ötletpályázatát. Az idei évben jelentősen bővült a résztvevő egyetemek köre, így lényegesen több hallgatónak nyílik lehetősége a pályázaton indulni.
A Magyar Nemzet Bank (MNB) a tavalyi kiemelt hallgatói érdeklődésre és a színvonalas pályaművekre tekintettel ebben az évben is meghirdeti, immáron hét hazai vezető felsőoktatási intézménnyel (Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, illetve a Széchenyi István Egyetem) közös egyetemi hallgatói ötletpályázatát.
A tavaly útjára indított „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” pályázattal a jegybank kiemelt célja, hogy a pénzügyi fogyasztóvédelem további erősítése érdekében a fiatal generációt is bevonja – azok ötleteivel, javaslataival – a magyar fogyasztók pénzügyi kultúrájának és pénzügyi tudatosságának fejlesztésébe.
A pályázati kiírás szerint az érintett egyetemi hallgatóknak az előzetesen megadott témakörökhöz kapcsolódóan olyan átgondolt, érdekfeszítő és kreatív koncepciót kell kidolgozniuk, amelynek felhasználásával széleskörűen, költséghatékonyan érhetők el a fogyasztók. A jelentkezők idén három aktuális pénzügyi témakörből választhatnak: „Kamatkockázat kezelése; Pénzügyileg sérülékeny csoportok elérése; illetve a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel Kalkulátor népszerűsítése.”
A pályázatoknál fontos szempont többek közt, hogy azok megvalósításával a fogyasztók széles köre váljék elérhetővé, hogy a kidolgozott javaslat szakmailag megalapozott, újszerű és egyedi legyen, továbbá valós piackutatási adatokon alapuljon. Pályázni egyénileg, vagy maximum 3 fős csapatban lehet. A pályázatoknak az egyetemekhez 2018. március 29., csütörtök 16 óráig kell beérkeznie. A pályázattal kapcsolatos további részletes információk az MNB fogyasztóvédelmi honlapján olvashatók.
Az elbírálást követően egyetemenként az 5 legígéretesebb pályázati munka készítői lehetőséget kapnak, hogy személyes prezentáció keretében is bemutassák ötletüket. A 2018 júniusában megrendezendő döntőkön egy szakmai zsűri választja majd ki az első három helyezettet. A nyertes pályázókat az MNB pénzjutalomban részesíti, majd ezt követően megvizsgálja, hogy a koncepció megvalósítható-e és beilleszthető-e a jegybank fogyasztóvédelmi tevékenységébe.
Mint ismert, a jegybank Civil Háló programja révén évek óta külső partnerekkel – pénzügyi fogyasztóvédelmi civil szervezetekkel, áruházláncokkal, közszolgáltatókkal, s tavaly óta a fiatalabb generációt képviselő felsőoktatási intézményekkel kiépített együttműködések útján is erősít a hazai pénzügyi fogyasztóvédelem ügyét.
Magyar Nemzeti Bank