Fedezetlenségi díjak
nyomtatásHa a szolgáltató díjnemfizetés miatt felmondta kgfb-szerződést, és az ügyfél később ismét kgfb-szerződést kötne, azt csak ugyanannál biztosítónál teheti meg, más szolgáltatóval nem szerződhet. Az új szerződés feltételei új, magasabb tarifákat tartalmaznak, és ezzel egy időben meg kell fizetni annak az időszaknak a biztosítási díját is, amely alatt az ügyfél a korábbi szerződés megszűnése miatt már nem rendelkezett érvényes kgfb-vel. Ezt hívják fedezetlenségi díjnak.
A fedezetlenségi díj 2025. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2024. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj
2023. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2022. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj
2021. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2020. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2019. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2018. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2017. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2016. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2015. évre érvényes mértékei
A fedezetlenségi díj 2014. évre érvényes mértékei
Fontos, hogy bár 2019. január 1-től a KGFB-re vonatkozó balesetiadó-fizetési kötelezettség megszűnik, de azoknak az ügyfeleknek, akiknek a népegészségügyi termékadóról szóló 2011. évi CIII. törvény hatályossági időtartama alatt, 2018. december 31-ével bezárólag, biztosítással nem fedezett napokra fedezetlenségi díjat kell fizetniük, a baleseti adót is meg kell fizetniük.
Ha kérdése merül fel a kgfb-ügyintézéssel kapcsolatban, vagy problémája adódik a szolgáltatóval, keresse az MNB Ügyfélszolgálat vagy a Pénzügyi Navigátor Tanácsadó Irodahálózat munkatársait! Arról, hogy panaszával milyen esetben kihez fordulhat, a Pénzügyi panasz témakör tájékoztatóiban és a Hová fordulhatunk kérelemmel vagy keresettel? című cikkben talál bővebb információt.
Utolsó frissítés: 2020. május 6.